HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of f(x) = 36x when x =1/2
Once you acquire these two basic skills, you'll be able to transform a vague idea in your mind into a coherent piece of writing. What are these two basic skills
A piggy bank contains quarters and dollar bills. There is at least $18 in the piggy bank and at least 20 quarters. Which of the following systems correctly des
In the graph below, find the coordinate of the image point. O is the origin and P is the point (4, 3). Ry and Rx are reflections around the x- and y- axes. Comp
The influence of Mohandas Gandhi be seen most clearly in King’s rhetoric in his
Why did the North industrialize faster than the South
Bloody sunday served as a turning point in russia because a. it marked the beginning of world war i. b. it strengthened the tsar’s power. c. it caused the pe
Probability: For these problems, consider a standard American deck of playing cards—52 cards, 4 suits in the deck, 13 cards in each suit. Imagine also that the
solve for k. 9/10 = 10/k
Viruses are considered non-living organisms because: a. they contain dna c. they contain rna b. they cannot reproduce outside a living cell d. they cause di