ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary. P. х 50° Q R 4.2
Which ancient people grew and wove cotton for clothing and trade? O A) Egyptians O B) Mesopotamians OC) Indus Valley people OD) All three ancient civilizations​
World War II Quiz PLEASE HELP Japanese attacks on _________ were only punished by condemnation from the League of Nations.
The ______ contains blood vessels and nerve endings
For an investor seeking a tax sheltered investment, the primary advantage of a real estate direct participation program is the: A high level of liquidity provid
can sugar sweetened soft drinks be part of a healthy diet?​
What was the end result of regan's tax cuts mixed with increased spending?
PLEASE HELP ILL GIVE BRAINLIST
help me please (3) 20 points
PLS HELP!! need the answer asap