shamikahouse shamikahouse
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

Several cases of 16-ounce bottles of water were purchased for $252.00. if one case costs $7.00, how many cases were purchased?

Respuesta :

zalej15 zalej15
  • 04-04-2020

Answer:

36 were bought

Step-by-step explanation:

Answer Link
shantrellanderson20 shantrellanderson20
  • 04-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Pls help asap important assessment
Helpppp!!!!!!!!( ꈍᴗꈍ)​
PLEASW HELP A man who is lactose tolerant and whose mother is lactose intolerant marries a women who is lactose intolerant. They give birth to a girl. What are
Was £16, Now 20% increase.
6.Technology is applied science.True False
What sensory image is present in the lines below? Yes, it doth shine that night. A) Sight B) Touch C) Taste D) Sound E) Smell
What fibre conveys impluses towards cell body of neurons
Early in the chapter, Minerva describes the time she freed a half-grown doe from her cage. “But she wouldn’t budge! She was used to her little pen. I kept slapp
why cows have a tapetum (what is its function in the eye?)​
Why did the mayan civilization collapse commonlit answers.