wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

jut for every answer choose negative or poitive 1.(–21.9) • (–6) • (–1.1) • (–0.47) a. negative b. positive 2. (–39) • (0.5) • (–0.92)
What experimental evidence did Thomson have for each statement? A. Electrons have a negative charge. B. Atoms of all elements contain electrons.
Which of the following statements most accurately describes the economy that exists in Hong Kong? It is a command economy controlled by the Chinese government.
A dramatic representation of Jesus's suffering is call a ______ play
Why are the carbon cycle, the phosphorous cycle, the water cycle, and the nitrogen cycle all considered to be biogeochemical cycles? Because all these cycles in
4,650 Rounded to the hunred
in a standard dictionary where can you find the key to punctuation marks a in in appendix be in the front of the dictionary see at the bottom of each page D wit
The volume of a cylinder, found using 3.14 to approximate pi, is 50,240 cm3. The radius of the cylinder is 40 cm. What is the height of the cylinder? Express yo
Tina read 16 pages of her book each day for 3 days. Then she read 12 pages each day for 6 days. How many pages did Tina read in all?
If 1 kilogram = 2.206 pounds, how many pounds are in a gram?