answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes the relationship between nematodes and bacteria when used to protect crops? “PLEASE AWNSER QUICK AND I NEED THE CORRECT AWNSER”
Can somebody help me on this?
Investigate the individuals that you described and write 3-5 sentences in English about their significance. Who are they? Where are they from? Why are they famo
Which numbers will round to 3.75 when rounded to the nearest hundredth and will round to 3.7 when rounded to the nearest tenth
2 /5 x + 21 = − 1 /5 ( 8 x − 25 ) − 2 x
about how many emplyees a injured a year in nursing homes and personal care facilities acccording to the burea of labor statistics
Upon arrival we needed to hunt in this new land we only had five refills and they needed 50 g of gunpowder to be shot once. We only have 15 pounds of gunpowder.
¿Qué oportunidades en educación ofrece el Estado panameño para mejorar el indice de Desarrollo Humano de la población?
LIST THE BEST 10 CAMERAS FOR FILMING 2022.
HELPPLS FAST URGENT !!!!