josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

Determine the solubility for cuc2o4(s) in pure water. Ksp for is 2. 9 × 10^-8
the city ordered 4 1/2 of gravel and used 1/5 of that amount to repair a park road. what fraction of a ton was used for the road?
AYUDA LA NECESITO RAPIDO AHHHH
1 Investigate the meaning of the concept social media and indicate the role that social media could play in a democratic society (2-4) (6) ​
PLEASE HELP!!! The competition aspect of slam poetry creates Question 4 options: drama, tension, and action. camaraderie, trust, and creativity. humor, innovati
Is called car wash products or car cleaning products? Which one is it?
One way to meet a savings goal is to schedule automatic _____ of money from a checking to a savings account.
question is below in picture.
Ammonia (nh3) chemically reacts with oxygen gas to produce nitric oxide and water. What mass of nitric oxide is produced by the reactin 6. 40 g
If the plant produces electric energy at the rate of 1. 5 gw , how much exhaust heat is discharged per hour?