misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

round 32.697 to the nearest hundredths
Which words in the sentence are the adverb clause? Although my grandmother works, she calls us every week to ask about our lives. A. she calls us B. every week
What are 3 things engineers have developed?
Which was a key to writing and ratifying the U.S. Constitution? Please Help I really think its B A. willingness to compromise on all sides B. refusal to compr
A particular frozen yogurt has 75 cal in 2 ounces how many calories are in 8 ounces of the yogurt
Phil has 50 nickels and dimes worth $4.15. How many of each coin does he have?
The French were mad at the English colonists because???
a Pontiac trans-am, initially at rest accelerates at a constant rate of 4.0 m/s squared for six seconds how fast will the car be traveling a T equals six second
Sum of 3 numbers is 133. Third number is 3 times the first. Second number is 8 more than the first. What are the numbers?
A cell phone plan uses a fixed charge of $20 per month plus 10 cents for each minute used to calculate the total bill. The total bill, t, can be expressed in te