vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

can anyone help me with this
How do you determine where an irrational number is located on a number line
Applications of quadratic equations Find two conservative odd integers such that the sum of their squares is 514
I NEED HELP AS SOON AS POSSIBLE 25 POINTS AND BRAINLIEST
I NEED HELP AS SOON AS POSSIBLE 25 POINTS AND BRAINLIEST
which one among the following will be absorbed fastest through the wall of digestive system A.Raw alcohol B.coffee C. DDT D.Ice cream​
The length of a rectangle is 3 centimeters less than twice its width. If the perimeter of the rectangle is 18 centimeters. find its dimensions Equation: ? Lengt
My family took a trip last month to see the towns of Lexington and Concord. The towns were really interesting once I could visualize the battle. Students my age
How should this sentence be changed ?My aunt Debra owns three dogs she wants to get another one
Find an equation for the line with the given properties. Perpendicular to the line y = -3x - 2; containing the point (-2, 3)