myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

Y divided by 4 if y = 3.6
How many tens are in 14.5
Do covalent compounds conduct electricity as: (3 points) 1. Solids? 2. Liquids? 3. Aqueous solutions (when the covalent compounds are dissolved in water)?
is 0.75 greater than 0.100?
jerichos status as the first city with a wall indicates that a. it was the first city built in during the old stone age b. it was the first time concrete was us
what type of verb is the underlined word in the sentence? the amazon river winds through the rain forest of brazil. a. intransitive b. transitive
the cell membrane that helps to control what enters and leaves a cell
what is 1.05 as an improper fraction
simplify. 36÷(3⋅2)−1
5p+9c=p solve for c I am confused on how to do it