alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

What was the result of Reagan's move away from detente?
When was the 18th Amendment passed?
Which of the following would be expected to have the greatest impact on primary productivity? A-chemical energy b-nutrient availability С-solar energy D-water a
Whats is the difference between a strong electrolyte and a weak electrolyte
The circle shown below has a diameter of 18 centimeters. What is theapproximate area of the shaded sector?A. 763 cm2B. 509 cm2C. 212 cm2D. 191 cm2​
Ronaldo wants to determine if employees would prefer having bagels or donuts at morning meetings. Which method would be best to collect this information?
A pyramid has a square base and a height of 6 ft. The volume of the pyramid is 162 ft^3. Let s be the length of a side of the pyramid's base. A) In terms of s,
As light from a star spreads out and weakens, do gaps form between the photons?​
This photo shows Nazi officials posting a sign on the window of a Jewish business. The sign reads, “Germans! Defend yourself! Buy nothing from Jews!” What does
2. The width of a rectangle is 5 units less than the length. If the area is 150 square units, then find the dimensions of the rectangle