nwilson572
nwilson572 nwilson572
  • 04-08-2020
  • Mathematics
contestada

Select the best with the least expensive corn per ounce The choices are in the image

Select the best with the least expensive corn per ounce The choices are in the image class=

Respuesta :

evapoopbot1 evapoopbot1
  • 04-08-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Option A:

1.50÷18≈0.0833

3.00÷36≈0.0833

4.50÷54≈0.0833

Option B:

0.75÷15=0.05

Option C:

2.20÷15=0.146

Answer Link

Otras preguntas

What reasoning and explanations can be used when solving radical equations and how do extraneous solutions arise from radical equations?
What is the Difference between Order of operations and Algebraic Expressions
The energy an organism requires to transport materials and eliminate wastes is obtained directly from
In this case, lithium would be classified as a(n) A) atom. B) compound. C) ion. D) molecule.
What is the equation of a line that is perpendicular to −x+3y=9 and passes through the point (−3, 2) ?
I really need help with 7a please explain how to show work to
The female with this karyotype would have which genetic disorder? A. Klinefelter's syndrome B. Turner's syndrome C. trisomy-21 D. no disorder
The ratio of the number of apples to the number of pears in a basket was 3:5. After 7more apples were added to the basket and 9 pears were removed ,there were a
Should people volunteer? Why or why not? Justify your response. (Site 2)
Which stanza of Robert Frost’s "The Road Not Taken” most supports the theme that sometimes human beings feel conflict because they cannot have everything they d