elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

what is 7298341 rounded to the nearest 10000
is 7.031 greater than 7.03
Enlightenment thinkers questioned traditional ideas about.? a.) government b.) medicine c.) religion d.) science
Which of these elements has four valence electrons
Which statement best describes the caste system? a. social and religious classes developed after Aryans settled on the Ganges plain and later incorporated into
round 88347 to the nearest hundred
what is marble canyon known as today
What is 110 mi/h converted to mi/day
How many gallons of gasoline will it take to mow one lawn if you maintain the rate of 1/2 gallon of gasoline per 1/4 lawn mowed? Plz help
An alpha particle, which is a helium nucleus, has a mass of 6.64 x 10-27 kg. It is traveling horizontally at 42.3 km/s when it enters a uniform, vertical 1.60