isaiahquin2020
isaiahquin2020 isaiahquin2020
  • 04-09-2020
  • Chemistry
contestada

The price of tomatoes is 1.8 lb/$. How many $ would you need to buy 8.1 lb?​

Respuesta :

sofiadearden sofiadearden
  • 04-09-2020
if you divide 8.1 by 1.8 that leads to 4.5
Answer Link

Otras preguntas

Monica has an iq of 60. while she needs to live at home with her parents, she does get out and see movies with her friends. by doing this, monica is displaying:
HELP ASAP!!! Here is Dan's address: 42 Oaksville Street, Apartment C San Jose, California USA Imagine each of the five parts of Dan's address represents Earth,
Neither end of earth's axis is tilted toward the sun during
Compare and contrast two different measures of humidity
the function f(x)=40x-80 models the number of visitors a website received x days after it was created. Which is the most appropriate domain for function?
7 cakes cost £5.60 , what would be the cost of: 10 cakes 5 cakes 12 cakes
What is the median of the numbers 8.7, 8.7 8.9, 9.0, 9.1, 9.2? I know I'm supposed to find the middle number, but there's an even amount of numbers here. So I'm
Which inequality can be used to find how many $2.50 fruit packs can be purchased for $15.00? Use f to represent fruit snacks
I need help I don’t understand it
What do you do about cyberbullying if the first adult you tell doesn't take you seriously?