animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

What Two number multiply to -18 and adds up to -3?
help me find the surface area please!
Given the function y=−5x+4 , what is the range of the function if the domain is {−2, 0, 5} ?
How many different possible outcomes are there if you flip seven coins?
Can u answer these questions for me please
Read these, then go to part 2 for the other questons :) brainliest if your right!
Which is the only element in group 1 on the periodic table that forms covalent bonds? hydrogen lithium potassium sodium
an integer is 8 less than 5 times another product is 85. find the integers ​
A car reaches 80 km/hr, then suddenly crashed into a concrete wall. Without a seat belt, the crash test dummy slams into the car's dashboard because A the crash
The price of an item has been reduced by 60% . The original price was $45 . What is the price of the item now?