jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

WILL AWARD BRAINLIEST!!! not too hard of question! middle school levelif you liked last summer’s Merry Maids, you’ll love this season’s Lucky Flowers—the newest
I need some help with ideas
-7-3 -4MSolve for M=2​
Solve this system of linear equation.Separate the x- and y-values with comma. -3x=-26-2y -11x=-90-2y
explain how a solution forms​
What is the area of this face?​
I need help with the question
does anyone know this???
Suppose you need to choose a new combination for your combination lock. You have to choose 3 numbers, each different and between 0 and 40. How many combinations
how do local laws reflect moral views and standards