gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Where can you find a list of Class Connects you need to attend? On your progress chart In the attendance log The gradebook On your weekly schedule
From their sweet feeding in the fruit; / The droning of the bees and flies/ Rises gradual as a lute;
What major challenge did Americans face afterwinning the war?​
5x-6y+87z=6x+96y-867z
Subtract 8/10 - 4/8 = ?
Help with these answers.
The United Nations defines sustainable land management (SLM) as "the use of land resources, including soils, water, animals and plants, for the production of go
Spinning is another name for riding a bike outside True False
GEOMETRY/INTRO TO TRIG QUESTION! Please show your work and explain.
Find the geometric mean between 5 and 12