judge21sava judge21sava
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Somebody smart pls help me out

Somebody smart pls help me out class=

Respuesta :

Enanomilo67
Enanomilo67 Enanomilo67
  • 02-10-2020
The answer to this question is A
Answer Link

Otras preguntas

Jon ran around a tract that was 1/8 of a miles long . He ran around the tract 24 times how many miles did Jon run?
A rectangular prism has a base area of 48 square centimeters and a volume of 96 cubic centimeters.what are the dimensions of the prism?
the voyge of the beagle circled the globe. This voyage lasted? A.5months B.2 years C.4years D.5years
What federal U.S. department was founded in response to the terrorist attacks on September 11, 2001? a. Department of Immigration b. Department of Homeland Se
A cell is placed in a water solution with the same salt concentration as the cell. The cell is placed in a _____.
It costs $2.99 for a dozen bagels at the local bakery. What is the unit rate per bagel?
As ocean depth increases, _____. temperature increases density decreases salinity increases pressure decreases
According to theory, what best describes the universe before the big bang? A. a star B. a planet C. a cloud of gas and dust D. a densely packed space
What were the reasons why the Spanish colonists settled in America?
One recipe for cereal bars uses 5 cups of cereal and 2 1/2 cups of nuts. A different recipe uses 3 cups of cereal and 1 cup of nuts. Which recipe is more nutty?