OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

In 1860 the small towns became a city. true or false
According to the Law of Conservation of Matter, if I have an Oreo cookie that weighs 20 grams and I crush it into crumbs for a recipe, how much do the crumbs we
Determine the solution for 72 = 3(5b − 1). b = 3.5 b = 4.6 b = 5 b = 14.2
What is the largest known number called?
A one-day pass to an amusement park costs $40. A round-trip bus ticket to the park costs $5. Write two equivalent expressions to find the total cost of a one-da
uld Carbon Dioxide be at its lowest level? A) July B) April C) January D) Ma What created the weather anomaly in the winter of 1980?
Write the equation so that a = 1: x2 + -6 x = -13 Complete the square: x2 – 6x + = –13 +
True or false everyone in the colonies could vote
Can someone help me? Im really bad at English ​
What impact did the treaty of Paris have on the North America colonies