tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

What is 2/3 of a share of $24 390
How has the airplane changed over time?
Which word in the sentence is the conjunction? The wind was strong, and the rain was quite heavy. A. strong B. and C. heavy D. quite Please Help ASAP
is granite a renewable resource
Software like Pinnacle Studio and Adobe Premiere Elements are used to create and edit Choose one answer. a. videos. b. animated graphics. c. audio files
forty percent of 25 students in the class are boys. write 40% as a reduced fraction. then find the ratio of girls to boys in the class.
x to the 2 power = -169 solve for X
Fruit flies are commonly used in genetic investigations that focus on traits passed from parents to offspring over several generations. What can you infer is th
What is 3 divided by 75?
The sum of three different numbers is 18. If every number is a prime number, what are the three numbers?