litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

Carla has $100 in her account in May. How much does she have in her account in August?
If angle CFD = 12a + 45, find a so that FC is perpendicular to fd
The question below refers to the selection “Tilbury Speech” by Queen Elizabeth I. Counselors have advised Queen Elizabeth to — a. resort to tough policing measu
Which of the following represents 0.00987?
If the point P(-4/5,y) lies on the unit circle and P is in the third quadrant, what does y equal? If necessary, use the slash mark ( / ) for a fraction bar.
is the statement ROCKIES proper noun or common noun?
The expression 2x+50 represents the elevation above sea level, in meters, of a rock climber after x minutes of climbing. What is the rock climber's
How did the ten commandments influence later political and legal ideas? Select all that apply
can you help me please 1. Which of the following departments was part of President George Washington's original cabinet? Department of the Interior <&
a solid is a substance a. that has a fixed shape and volume. b. that is invisible. c. that has a changing shape and volume. d. that has no shape or volume.