bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Queen Isabella of Spain paid for columbus's first voyage? True or False
find two numbers the quotient is between 53÷3
Is water an example of a “compound”?
In what ways would the Scientific Revolution be considered a revolution?
7x what gives me 1 can someone answer I'm new
3/5g - 1/3 = -10/3 what does g equal URGENT
What important skill gave africas Bantu speaking people an advantage over the nomadic hunter gathers they displaced
Which city in provides evidence of Spain was a colonial power in the region? A.) SanFrancisco B.) Dallas C.) New Orleans D.) New York Please I need help ASAP
When writing the Constitution, the Framers gave _____ the power to admit new states.
when do elements absorb energy and enter an excited state?