adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

two trains leave the station at the same time, one heading east and the other west. the eastbound trains travels at 110 miles per hour. the westbound train trav
List FIVE challenges James Cook faced on his drive north.
Solve for x.-5(x + 1) + 3x - 3= -14Answer:Submit AnswerPrivacy Policy Terms of SeCopyright 23201
PLEASE ANSWER QUICK QUESTION DUE IN 5 MINUTES 12. Jackie is buying buttons for a craft project. She needs 38 buttons to finish the project. The buttons come in
List FIVE challenges James Cook faced on his drive north.
Find the values of x and y in the diagram below. (4x-7) 86° (7y-1)⁰ (9x + 4)
QUICK ILL GIVE BRAINLIESTA student simplified (cube root of 64 − 16 ÷ 2)(2 − 4)2 using the following steps:(cube root of 64 − 16 ÷ 2)(2 − 4)2Step 1: (4 − 16 ÷ 2
Perform the calculation then round to the appropriate number of significant digits. 128.5 x 3.24
2 x 2 (: you can have the points :)
Evaluate. 4^3 − (3+2^3) ⋅ 1.2 Responses: 1.)70.6 2.)50.8 3.)16.2 4.)1.2 PLEASE HELP!