ahanafaunoy ahanafaunoy
  • 01-11-2020
  • Medicine
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?

Respuesta :

lyndseyballard2006
lyndseyballard2006 lyndseyballard2006
  • 01-11-2020
i would say 90 fl ounces let me know if this helps
Answer Link

Otras preguntas

Wich of these words best describes the word persuade? trygiveconvincedetermine ​
At a plant that manufactures bars of steel, a machine is used to cut the bars to specific lengths. The machine has a dial that sets the length of the bars to be
If a right angle triangle has a hypotenuse of length 13 units and a leg of length 7 units, what would be the length of the other leg? OA) 13 units OB) √120 unit
Consider the following y-intercept and slope: (0,−5)m=5 Step 1 of 2 : Find the equation of the line for the y-intercept and slope given above.
Which expression is equivalent to m^2 - m - 12 ? a) (m + 2)(m - 6) b) (m - 3)(m + 4)c) (m - 2)(m + 6) d) (m + 3)(m - 4)​
Select all expressions that represent the total area of the large rectangle.
Shakespeare is known for his clever use of language, including the use of words that can have double meanings. Which of these words from the Prologue can be con
A box of 25 munchkins cost $5.46 what is the unit rate per munchkin
riddle: What can point in every direction but can't reach the destination by itself?
Can someone help me with 2 and 3 please? I don't understand.