chloeclark96 chloeclark96
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

one pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25

Respuesta :

Crispyboii Crispyboii
  • 02-11-2020

Answer:

that is correct

Explanation:

3.25*5=16.25

Answer Link

Otras preguntas

Mansa Musa was associated with the _____. a. Benin Empire b. slave trade c. Oba of Benin d. Mali Empire
When the body reacts to stop, or work in the opposite direction of, a stimulus, it is known as _____. negative feedback positive feedback
Today, the United Nations consists of ___ members
what effect did Constantine's movement of the Roman capital have
In which language did Aryans write their poems and hymns? a. Sanskrit c. Vedic b. Indian d. Harappan
The Emperor Kangxi was generally a. opposed to arts and scholarship. b. tolerant of Christian missionaries. c. lazy and unskilled. d. unable to calm unrest
What was a direct result of the Bay of Pigs invasion in 1961? (1) Fidel Castro was removed from power. (2) Cold War tensions increased. (3) The United States an
Who would have been most likely to support and help poor women In major urban areas
50 One beneficial use of radioisotopes is(1) detection of disease (2) neutralization of an acid spill (3) decreasing the dissolved O2(g) level in seawater (4) i
Rs 1360 for 1 year 4 months at 1.25% per month find simple interest