cbruns74
cbruns74 cbruns74
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Yen paid $10.50 for 2.5 pounds of pretzels. What price did she pay for each pound of pretzels? Move decimal O $0.42 0 $4.20 Divide O $42 Multiply 0 $420 Subtract Bring down​

Respuesta :

Gdusgeisvsusheg
Gdusgeisvsusheg Gdusgeisvsusheg
  • 12-11-2020

Answer: The answer is $4.20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How is copper that is suitable for making electrical wires produced?
Reid ate 1/4 if pie, joe ate 1/3 of pie. How much was left after they both ate their pieces
A bookstore had 96 copies of a magazine. Yesterday, it sold 1/3 of them. Today, it sold 1/8 of what remained. How many copies does the bookstore have left?
Why Is It Hard For Electrons To Move Through An Insulator
write a number with an 8 in hundreds place
If two objects at different temperatures are in contact with each other, what happens to their temperatures?
Describe a real world situation that can be represented by the product 8(-20). Then find the product and explain what the product means in terms of the real wor
what is sound energy
I need some simple example of a hardships in a family !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!'!!! !!!!!!!!!!
Gasoline costs $2.79 per gallon Is the number of gallons proportional to the total cost