pocasangre0817 pocasangre0817
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

It cost Chloe $7.05 to send 47 text messages. How many text messages did she send if she spent $26.70?

Respuesta :

reaganflora1
reaganflora1 reaganflora1
  • 02-11-2020

Answer:

She dent 178 messages

Step-by-step explanation:

$7.05/47 = 0.15

$26.70/0.15= 178

Answer Link

Otras preguntas

1.) Which main-sequence stars on the Hertzsprung-Russell (H-R) diagram are the least massive? blue orange red yellow 2.) Stars of which color have the highest
The veto and the pocket veto are two ways that the _____ can reject a bill. Senate President Speaker of the House Vice President
A 2-pound bag of broccoli costs $2.88. What is the price per ounce
can you help me will mark brainlyist
Due to the amount of precipitation it receives, most of Australia can be categorized as .. A) alpine B) piedmont C) semi-arid D) tropical
Round 3.255 to the nearest hundredth.
A 3-gallon jug of water costs $19.68. What is the price per cup?
How do u solve 2x less than or equal to 30
What does Newton’s law of universal gravitation say about the distance between objects?
What humorous reference would torment General Winfield Scott throughout his career?