willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

Escucha la descripción del restaurante y responde a la siguientes pregunta. Click here for the audio. ¿Cómo se llama el restaurante? Restaurante Casa Manuel G
Can I have help with 9 it’s seems easy but I need help
What are four unnatural events which occur the night the conspirators meet?
Is -4 a solution to the equation 5+(-8)n=29
Unknown digit for 2.84 > 2.4 1 > 2.463
A homeowner wants fence her rectangular backyard. The yard is 75ft by 90ft. If fencing costs $6 per foot how much will it cost to fence the yard?
Will give brainiest answer!What verb should be used to complete the sentence below. El _____ professorA- esB- esta
a perfectly spherical orange is split into four equal sections of the radius of the Orange is 4 centimeters what is the total surface area of a
Triangle has a height of 4 feet in an area of 32 ft.², what is the length of its base?
Both federal and state agencies fund health service for the poor true or false