brileesmithson brileesmithson
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $0.46 to buy 2 bouncy balls. If the bouncy balls both have the same price, how much
does it cost to buy 1 bouncy ball?

Respuesta :

laniehorn3943 laniehorn3943
  • 03-11-2020

Answer:

0.23

Step-by-step explanation:

Answer Link
miranamiami miranamiami
  • 03-11-2020

Answer:

$0.23

Step-by-step explanation:

2 balls cost $0.46, they all cost the same, so you divide $0.46 by 2 and get $0.23

Answer Link

Otras preguntas

An extended period of well-below-average temperatures is known as a
what methods were used to control flooding and make new lands for settlement in florida?
14% of what number is 7
The quotient of 5/31 divided by 15/23, reduced to the lowest fraction, is A. 75/373 B. 93/23 or 4 1/23. C. 23/93 Or D. 115/465
Divide 7/15 by 3/5. A. 75/21 B. 7/9 C. 7/25 D. 21/75
How did the Renaissance lead to Protestant reformation
In the metaphor of language as a layer cake given in your study unit, which of the following words could be considered to be a frosting word? A. Occasionally
Which gland helps the body prepare for and handle stress? A. pituitary gland b. thyroid gland C. adrenal gland d. pancreas
solve for x. 3(x)+10= 2x3+2x6
The manner that infants and children relate to other people. a. social development c. cognitive development b. physical development d. emotional development