pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

A- Turn the following sentences into negative. ns 1- J;ai mangé une pizza ce matin 2- j'ai travaillé avec mon ami. 3- Elle a expliqué son problème. 4- Ils ont
Describe how the following are important in the makeup of the cell membrane: 1. Phospholipid bilayer 2. Proteins 3. Carbohydrates 4. Cholesterol
Programming environment is
1. Which point on the number line below best represents the value of V62? + ++ 6.0 65 70 75 8.0 8.5 9.0 9.5 10.0 10.5 a) Point A c) Point C b) Point B d) Point
Bacteria vary somewhat in size, but a diameter of 1.5 μ m is not unusual. a. What would be the volume (in cubic centimeters) of such a bacterium, assuming that
how do nucleus and riboson work together
compose a dialogue between two friends about visiting museum ​
Imagine that you’ve been hired as an engineer who will help research new forms of electricity, like wind power. Your task is to study how you could use natural
True or False: Translations are rigid transformations.
Question 3 Which of the following pieces of evidence best supports the claim from the previous question? A “The North professed to fight for the Constitution."