kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

The set of all points in a plane that are equidistant from two points is a (n):
The specific gravity of basalt is about
how do you ensure that your files are kept private on your computer?
Although Columbus did not actually find riches or a sea route to Asia, his voyages
Not everyone has the same taste in fashion. different people have different tastes in clothing and accessories. true false
This is a college program that prepares students to become officers in the U.S. Military. In exchange for a paid college education students commit to serve in t
________ is the manipulation of the dna of cells to change hereditary traits or produce biological products. select one of the options below as your answer: a.
who did the romans borrow their philosophy from? a. previous empires in rome b. the germanic tribes c. roman catholic church d. greeks
What is the value of z in the equation 5z − 9 = 36?
When most people attempt to change an aspect of a habit, they need to be persistent and patient. (points : 1) true false?