jayjpriest jayjpriest
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

$46 for 5 toys

$ / toy

Respuesta :

iliveformemes iliveformemes
  • 03-11-2020
It’s $9.2 for each toy
Answer Link
horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

$9.20 for 1 toy

Step-by-step explanation:

If it's $46 for 5 toys, we can divide both $46 and 5 to get $9.20 for 1 toy.

Answer Link

Otras preguntas

of the construction in the United States is done with public money.​
15. Read the lines of verse. For thy sweet love remembered such wealth brings That then I scorn to change my state with kings. In Sonnet 29 by William Shakespea
Bob wants to give Alice a necklace of n beads he originally has a long chain with caring beauty. Of each bead
What is the molar concentration of a solution that contains 5.0 mol HCl in a total volume of 10.0 L?
Is the sentence below written in the active voice or passive voice? The magician was not invited by Doctor Eggman.
which of the following notes would be the most relevant if you were researching the structures of skyscrapers
1. How is energy released from most fossil fuels? a) By burning it. b) By storing into the water. c) By crushing it. d) By steaming it. e) All of the above​
which equation matches this graph?​
Solve for x : 7x + 8 < 1/6 (42x+48) X = all real number X has no solution X = 0
how to minimize the harmful effects of power station on our environment​