Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 24 pack of cans is 2 for $9 what is the ratio of the number of cans to price

Respuesta :

sherry11
sherry11 sherry11
  • 03-10-2016
2:9 should be the answer
Answer Link
pain123456789
pain123456789 pain123456789
  • 03-10-2016
the answer is 24:9 hope i helped
Answer Link

Otras preguntas

food couldn't reach the stomach without the esophagus and the what
Air Mass is a large body of air that has the same ____________ and ___________ throughout.
Description of what is an ecosystem
To make curtains for a living room window for a customer, you will need three pieces of fabric in the following lengths: 3 feet, 3 feet, and 5 feet. What is th
Which substance does not obey the Lewis octet rule? (a) N₂ (b) NO (c) CF₄ (d) Ar Can anyone explain this?
Evaporation: Evaporation is the process where a _________ changes into a _________.
Solve: K= 2(11 - k) + 14
A merry-go-round makes 18 rotations in 3 minutes. What is its angular speed in rpm?
7kg of soybean oil which costs $4/kg was combined with 14kg of canola which costs $1/kg. Find the cost per kg of mixture.
solve the equation in factoral form   (x+3)(x-2/5=0