shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

please help i mark brainliest
how did the habsburgs impact 17th century France?
Which of the following is not one of the duties of the governor? Question 2 options: A. Serving as a judge in select trials B. Preparing the state budget C. Gra
How can you find whether 5/6 0r 5/8 is greater
How did King Charles I rise to power?
¿Cuál es el significado del verbo en la siguiente frase? Conocí a me vecino ayer. a) I found b) I knew c) I met
According to karl marx, differences in wealth and power between the capitalists and proletarians leads to:
Given the function f(x) = The quantity of 4x minus 2, divided by 3, which of the below expressions is correct?
Write a short narrative paragraph about the day your mother made your bed with you still in it. Remember that you are telling a story. (note: This is not an ess
¿Cuál es el significado del verbo en la siguiente frase? Tuve un A en la clase. a) I received b) I had c) I worked for