jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Please answer this correctly
Which of the following are necessary for a seed to germinate?
Share £10 in the ratio 1:3​
Consider the following algorithm. for i ∈ {1,2,3,4,5,6} do ???? beep for j ∈ {1,2,3,4} do beep for k ∈ {1,2,3} do ???? for l ∈ {1,2,3,4,5} do beep for m ∈ {1,2,
what set of Transformations are applied to parallelogram ABCD to create A'B'C'D'?​
What is conduction? Please help. First answer will mark Brainliest
Stock A has a beta of 1.19 and an expected rate of return of 13.42 percent. The market risk premium is 8.2 percent and the risk-free rate is 4.1 percent. Which
When mapping the equipotentials on the plates with different electrode configurations you may find that some have significant areas with uniform distribution of
Water at 70 kPa flows through a horizontal 2 meter diameter pipe at a velocity of 71 m/s and an elevation of 54 meters. If the density of water is 1000 kg/m^3 a
I NEED HELP PLEASE, THANKS! :)