jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

1.Using the absorbance of the spinach extract and the equation of the trendline, determine the concentration of the extract solution. Report the concentration i
Please help me with this
What is the recursive formula for this geometric sequence? -3, -21, -147, -1029, ...
(not really a math problem) I have a 125 gallon tank, 5ft long and 6ft in circumfrence 3 inches of fuel in the tank how much gallons is that ` - `
Kkfkfjfkfkfkfkfkfkfkrkri
science please answer>:3​
90% of people marry there 7th grade love. since u have read this, u will be told good news tonight. if u don't pass this on nine comments your worst week starts
Which graph shows the solution to the system of linear inequalities? y>2/3x+3 y ≤ -1/3x+2
Complete1) what_____you______(do) if a tsunami________(come out) in bs as ( is conditional 0)2) where________you________(live) If you________(win) to much money
Cual es la semejanza que tienen los textos instructivos y los prescriptivos?