rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Chicws escuchen si tengo que escribir tipo un perfil online en que tiempo lo pongo ( presente simple, presente continuo, etc. )
A substace put in a space or cantainer to fill it, usually applied in wood to fill up cracks and grooves
Ways to help our environment- please make it specific and explaining what to do and how to do it
f(x)=2x^ 2 +9x Find f(10)
I need help I just got this today and I don’t know what to do btw it’s due tomorrow
20 POINTS PLS HALP!!! Greenland is the least densely populated country in the world, with a population of 57,714 and an area of 836,109 square miles. To the ne
Employees at a company are given £1,200 to spend on items for the office. They decide to buy a coffee machine and as many bean bags as possible. Bean bags cost
Write your question here (Keep it simple and clear to get the best answer) If jun has 12 T-shirt 6 pairs of parts, and 3 pairs of share, how many possibilities
Would you like to have some points I have extra and I hope this helps you get more of your questions answered i love you
SIUNHVE.56. Punctuate the following sentence using capitals, full stops,question marks, inverted commas, etc.5x1=5a) why are you shouting at themb) no i can't s