srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

A rectangle has a length of 7 and a width of w. What is an expression for the perimeter
Why were colonial relationships with local American Indian tribes strained in the Carolinas? Check all of the boxes that apply. American Indians wanted to live
How did the Lend-Lease Act help the United States when it entered World War II? A. The United States intercepted secret messages on German troop movements.
Help please..............number 1 thro 6
How long was president william henry harrison's term in office?
I NEED UR HELP PLEASE..
Which are risk factors for contracting an STI? Check all that apply. a. being sexually active, especially with more than one partner b. remaining abstinent c. r
What is the tone of Lincoln’s speech??
a company stock is valued at 25.15 per share the stock is losing value at a rate of 1.75 per day what is the stock value after. 3 days
a ____(concave, convex) mirror is used to collect light in a reflecting telescope