kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation g+4/g-2 = g-5/g-8
Charles is an engineer who is evaluating a prototype of an artificial heart. The prototype beats in a synchronized fashion, is hollow, and had tubes attached to
2. (10 pt) Choose the statement that best describes the essay's introduction. A. The essay contains an introduction that provides adequate background for
Mexico's economy is mostly based on... a) oil exports b) mining c) agriculture and livestock d) industry ????
Which is a key reason for public disclosure laws
A group of organs that work together to perform a major function is called a(n)
What subjects from ancient times did humanists study and explore?
What is lyric poetry? a poem that focuses on the deeds of gods or heroes a poem that uses the techniques of drama a poem written in highly musical langua
The diction in the closing two lines of the poem, “Those Winter Sundays”, suggest that the speaker a) resents everything his father did for him when the speak
my teacher talked for an hour about the uselessness of long speeches. A. metaphor B.simile C Irony D. idiom