Sprinklespuffle Sprinklespuffle
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Yadira paid $84.28 for 4 DVDs. All 4 DVDs were the same price. How much is the cost of 1 DVD?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

$21.07 is the answer

Divide $84.28 by 4, you will get 21.07 which will be the answer....I hope this helped you

Answer Link

Otras preguntas

If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???