giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was the controversy surrounding Poland that triggered World War Two?
How does the Chorus’s line “There’s no release for mortal human beings, not from events which destiny has set” (lines 1533–1534) relate to Creon’s question abou
What is the standard equation of a circle with a center of (-3,5) and a radius of 2?
A job fair was held at the Student Union. 25% of the students who attended received job offers. Of all of the students at the job fair, 40% were from the Colleg
How would you describe the difference between these to figures? J K J K​
In hawks, the gene for feather color follows an incomplete dominance patter. The allele B produce black feathers. The allele W produces white feathers. A hawk w
which one of the following are not steps of a balanced equation?
What is the volume of gas at 2.00atm and 200.0K if its original volume was 300.0L at 0.25atm and 400.OK? [a] 37.50L [b] 18.75L (c) 9.38L [d] 75L
Bens Corporation has three service departments (Repairs, HR, and IT) and two production departments (M1 and M2). The following usage data for each of the servic
PLEASE FAST IF YOU DO THANK You SO MUCH