Damarisj93996
Damarisj93996 Damarisj93996
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

it costs $3.45 to buy 3/4 lb of chopped walnuts. how much would it cost to purchase 7.5 lbs of walnuts?

Respuesta :

thomasdelgado4545
thomasdelgado4545 thomasdelgado4545
  • 02-12-2020

Answer:

$6.75 I THINK

Step-by-step explanation:

I struggled to figure this out and I'm pretty sure its $6.75 but im not sure :(

Answer Link
ewelch17041 ewelch17041
  • 02-12-2020
I think 6.45 too
:)
Answer Link

Otras preguntas

Daniel spent a day hiking through a wildlife preserve. During the first hour of the hike, he drank 2 13/10 liters of water. write a fraction greater than one a
On february 3, smart company, inc. sold merchandise in the amount of $5,800 to truman company, with credit terms of 2/10, n/30. the cost of the items sold is $4
What you think these immigrants imagined for their future?
What is the factored form of each expression? 20x + 35y
How did farming change during the roman republic period
Explain why the Israelites were diffrent than the other settlers in Canaan
What were the main reasons why there was fighting between the Europeans colonies in North America ?
Errors of ________ occur when the eyeball is either too long or too short, the lens loses its elasticity, or the lens or cornea has an irregular curvature.
How to write an equation in slope intercept form when given parametric form?
What kinds of hardships affect people's loyalty