caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

The theory of government that maintains that vast numbers of competing groups vying for power can stymie compromise and leave the government in gridlock is call
Why would a reader research the author as part of the pre-reading process? To evaluate the validity of the information To increase interest in the topic
Producers can create any combination of goods they wish, as long as they
A loan of $35,000 is made at 4.25% interest, compounded annually. after how many years will the amount due reach $57,000 or more? (use the calculator provided i
What is the slope of this line?
Linnea is measuring for a recipe. The instructions provide measurements to the nearest ounce. Linnea has one scale that reads to the nearest 1/2 pound, one that
The idea that people have an inborn desire to be the best they can be is the process of _____.
During the constitutional convention which plan of government proposed a bicameral legislature with representation in both houses based on population
How does tobacco smoke affect a developing baby ?
From a boat on the lake, the angle of elevation to the top of a cliff is 26°1'. If the base of the cliff is 205 feet from the boat, how high is the cliff (to th