ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

After years of fighting in the New England and Middle Colonies, British forces invaded Georgia, and South Carolina. Based on the area, why might the British hav
Anne was observing a cell under a microscope which was undergoing binary fission. Which type of cell was Anne observing? 1 Eukaryotic animal cell 2 Eukaryotic p
The difference of 8 and the quotient of a number and 6 is 9
Piaget's principle of conservation concerns the observed properties of substances. Psychologists apply this principle when they study _____ development in child
What is the diameter of a circle
what is 6/18 in simplest form
Essay about the death penalty
Is a owl a specialists or generalists
Jason is saving up to buy a digital camera that cost $490. So far he has saved $175. He would like to buy the camera 3 weeks from now. Write an equation and sol
If you deposit $800 in a savings account that earns simple interest at a pate of 1.5% per year, how much interest will you have earned after 5 years?