twescott1706 twescott1706
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate

Respuesta :

jasbhxbdbd jasbhxbdbd
  • 02-12-2020
where’s the table lol
Answer Link
mommarich53105 mommarich53105
  • 02-12-2020

Answer:

2, 6

4, 12

8, 18

and so on

Step-by-step explanation:

multiply the number on the right by itself and do the same with the number on the left, this pattern could go on forever,

Answer Link

Otras preguntas

The US is clearing landmines in Angola so people are not maimed by exploding ordinance. What principle and values does this effort support from the Mission Sta
which of the following would be considered a strong password?
answer my question plzz !!any body
Steve and Ben have some money in their wallets. If Steve gives Ben $3, Ben will have twice as much as Steve. If Ben gives Steve $7, the amount Ben has will be o
How do you solve this: In ?PQR, PQ = 39 cm and PN is an altitude. Find PR if QN = 36 cm and RN = 8 cm.
Help!! I don’t know
Assignment: Aquarium Ecosystem ExplorationRefer to the aquarium environment image to answer the questions.(Picture at the bottom)A typical sea aquarium with fis
Please answer correctly! Dropbox 1 options: A. (9.5, 0) B. (4.5, 0) C. (-9.5, 0) D. (-4.5, 0) Dropbox 2 options: A. (0, 3) B. (0, 1) C. (0, -3) D. (0, -1)
Christine is participating in a 4-day cross-country biking challenge. She biked for 66 ,62 ,47 and miles on the first three days. How many miles does she need
An item sells for 40$. The sales tax on the item is 8% . What is the sales tax and total cost ?