rorostar10p8wi2c
rorostar10p8wi2c rorostar10p8wi2c
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Can someone please help me with this question i have 3 minutes left

Can someone please help me with this question i have 3 minutes left class=

Respuesta :

hgacjsjs
hgacjsjs hgacjsjs
  • 03-12-2020

Answer:

It will cost 11 cents a day.

Step-by-step explanation:

1.98/18=11

plzz have brainiest

Answer Link

Otras preguntas

Helena needs 3.5 cups of flour per loaf of bread and 2.5 cups of flour per batch of muffins. She also needs 0.75 cup of sugar per loaf of bread and 0.75 cup of
What is the fifth term of the sequence? an=5ā‹…2nāˆ’1 a5=
The range of which function includes -4?
What were the arguments for and against providing women the right to vote?
Why do our faces get bloated while we sleep?
A screwdriver moves 16cm with 20 N of applied force to pry the lid from a paint can. What efficiency is obtained if the screwdriver produces 288 N and moves the
What was the Renaissance? Describe this movement, including the dates it occurred and what the movement included. What did the movement emphasize?
Texas Airlines flew 32,400 passenger last week. The airline uses only airplanes that have a capacity of 216 passenger. Which inequality can be used to find a,th
Why does the author use a dog as the narrator?
Leala can write a 500- word essay in an hour. If she writes an essay in 10 minutes, approximately how many words do you think the essay contains?