a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

What does ¿El Día San Valentín es el trece de enero? Mean
what is the surface area, in square inches, of a 8-inch cube?
Two fair six sided dice are thrown. Find the probability that both dice land on 6
Describe 5 ways to represent a function?
You and 3 friends order a pizza, 4 large drinks, and a loaf of cheese bread. You split the cost evenly with your friends. What order of operations would you use
what is the solution to the proportion? 3y-8/12=y/5? Please be really discriptive
What is the plot in the story Charles by Shirley Jackson?
HELP PlEASE!!!!!! 1. Solve, using linear combination. 3x – y = 4 2x + y = 6 2. What is the y-coordinate of the solution to the system of equations? 5x - y
what I 18 divided by 200 =
a baker made 5 pounds of icing. he used 4/9 of icing to decorate cakes. how much of the icing is left over?