rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

How did reactions to the emancipation proclamation differ.
Find the equation of a line perpendicular to y=−6 that contains the point (1,3). Write the equation in slope-intercept form
Read the excerpt from “A Case Against Zoos.” The idea of keeping any living creature behind barriers is difficult for some people to accept. It’s true that zoo
Can someone solve this today please
At the Congress of Berlin in 1884, European leaders decided that Select one: O a. rules were needed in order for European countries to claim land in Africa O b.
Identify an acute angle and give its measure.
A $10 book is 50% off. What is the cost?
Which substance may lower air temperatures after a volcanic eruption? lava sulfur dioxide carbon dioxide water vapor
A cell with 18 chromosomes undergoes meiosis. How many chromosomes would each daughter cell contains?
The equation of a line is y = -4x + 10 What is the y-intercept of the line