danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP ITS DUE TOMORROW!!!!!
BRAINLIEST to correct please help
Dan earns £342 over the course of a five-day week. How much is that per day?
_________ willing to help us with the project on Wednesday.
What is: it is a frequent moving of bowel with watery stool​
write this down in standard form equation: slope = -1, (2, 5)
3 . Sketch a graph that shows the relationship between an object's weight and its mass. What does the slope of this graph represent?​
Name one product of digestion which is not absorbed directly into the blood stream
Which of the following correctly sets up the point-slope equation for this line? y−7=13(x+6)y-7=\frac{1}{3}\left ( x+6 \right )y−7= 3 1 ​ (x+6) y+7=13(x+6)y+7
Find the length of a side of the square shown below. х 6V2 X = x = [?]