Sofiaivanova3340
Sofiaivanova3340 Sofiaivanova3340
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Ten bagels and four muffins cost $13. Five bagels and eight muffins cost $14. How much does a bagel cost? How much does a muffin cost? (do not put $ in your answer)

Bagel:
Muffin:

Respuesta :

penguinjo
penguinjo penguinjo
  • 03-12-2020

Answer:

b= .80     m= 1.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jessicayanes98
jessicayanes98 jessicayanes98
  • 03-12-2020
Bagels would cost .80 and muffins 1.25
Answer Link

Otras preguntas

How long did it take to build (ONE) Terracotta Warrior
10.0 grams of octane are burned in a bomb calorimeter containing 2.00 × 102 g H2O. How much energy, in kilocalories, is released if the water temperature increa
the difference between a number and 21/1/2 is no more than 14/1/4
What is 200.910 rounded to the nearest tenth?
A hand consists of 3 cards from a well shuffled deck of 52 cards. find the number of possible 3-card poker hands
What is a governing body responsible for making laws
how does the poet show that the dragon is similar to Beowulf?
If the required reserve ratio is 20 percent and commercial bankers decide to hold additional excess reserves equal to 5 percent of any newly acquired checkable
balancing equations
Approximately what percentage of the body's calcium is found in the blood