agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In what network topology are devices chained together in a single line?​
What was the invention of the steam engine important to the agriculture revolution and later the industrial revolution?
Pasteurization kills off many organisms, however, even after the process, the food must be preserved
A school director must randomly select 6 teachers to part in a training session. There are 34 teachers at school. In how many different ways can these teachers
If a potential source presents any kind of bias, it should automatically be ruled out. a. True b. False
Which of the following does not happen during a chemical change? A- New bonds are formed. B- The identities of the substances change. C- Compounds are broken do
2x-50=150 Someone please help me out
Find the interest: $3650 at 2% for 1 year
Show steps please. I'd really appreciate it.
When 2 plates collide with enough force, blank occurs,breaking the crust?